Gdzie na narty w Wiśle?

2020-02-07
Gdzie na narty w Wiśle?

W Wiśle znajdziecie mnóstwo miejsc, by pojeździć na nartach. Trasy są zróżnicowane. Znajdziecie miejsca, gdzie można najlepiej rozpocząć przygodę z narciarstwem oraz te, gdzie dobrze będą się czuli, którzy potrafią już jeździć. W tym zestawieniu przyjęłam jedną zasadę. Ośrodki będę opisywać w kolejności odległości od Szuflandii.

Numero Uno:)
STOK STACJA NARCIARSKA

Posiada dwa wyciągi: orczykowy z tzw. oślą łączką. To miejsce gdzie możecie zacząć jazdę na nartach.
Drugi to kolej 4 osobowa. Wyjeżdżając do góry, do wyboru macie dwie trasy.Łagodniejszą i trudniejszą. Łącznie to ok. 2 km tras narciarskich. Stok jest sztucznie naśnieżany i oświetlony.
Dużym atutem tego miejsc jest też zimowy plac zabaw dla dzieci. Wejście jest całodziennie.
I największy plus to oczywiście to, że z Szuflandii to od razu w nartach tam zjeżdżacie:)

Numer dwa.
SOSZÓW

Ta stacja oddalona jest od Szuflandii o około 2.5 km.
Jest to jeden z większym ośrodków narciarskich w Beskidach. Posiada kolej 4 osobową i 4 wyciągi orczykowe. W sumie to ponad 6 km tras narciarskich. Trasy są zróżnicowane od łagodnych po czarną dla wymagających. Oczywiście trasy są sztucznie naśnieżane i oświetlone. Nocna jazda: of course:)

Numer trzy.
SKOLNITY

10 minut drogi od Szufli, czyli ok. 4.5 km.
Wyciąg w samym centrum Wisły, tuż przy skoczni.
Trasy są dwie, łącznie około 2 km tras.  Jest też mała ośla łączka dla maluchów. Miejsce bardzo fajne widokowo, dla niejeżdżących ciekawy taras widokowy na szczycie.

Cztery.
SIGLANY

Z dużym sentymentem myślę o tym miejscu – to tu właśnie były moje pierwsze próby ujarzmienia dwóch desek, które nijak mnie nie chciały słuchać.
Polecam to miejsce do nauki jazdy. Stok jest szeroki i łagodny. Posiada dwa wyciągi orczykowe. Nie ma tu wielkich tłumów i bardzo dobrze, bo można spokojnie się pouczyć:) Odległość od nas 6.7 km

Piąteczka.
NOWA OSADA

Miejsce często odwiedzane przez narciarzy. Znajduje się tu kolej linowa oraz trzy wyciągi orczykowe. Stok raczej łagodny (jedna trasa trudna) i szeroki. Maluchy mają swoje miejsce do nauki. Stok jest naśnieżany i oświetlony. Jazda nawet do 22 🙂 Odległość od nas to 8 km. Parkingi są na miejscu dostępne bezpłatnie.

Number six:)
CIEŃKÓW

Masz tutaj ok. 4.5 km tras narciarskich. Na pewno nudzić się nie będziesz. Trasy są zróżnicowane. Dzieciaczki też mają swoje miejsce do nauki. Stacja jest oddalona od nas o 11 km, myślę jednak że warto ją odwiedzić, zwłaszcza dlatego, że tuż za drogą macie kolejne miejsce czyli Klepki.

Siedem.
KLEPKI

Raj dla tych, którzy zakochali się w nartach, a narty w nich jeszcze nie:) Na pewno na tym stoku uczucie zrodzi się po obu stronach. Stok jest szeroki i łagodny, idealny wprost do nauki. Do tego macie wyciągi orczykowe i kolej kanapową. A z Szuflandi dotrzecie tu w 15 minut (11 km).

Ósemeczka
STOŻEK

Tutaj zapraszam narciarzy, tych co lubią strome górki:) Są też oczywiście łagodniejsze trasy, ale osoby uczące, nie będą się tutaj czuły pewnie. Stożek to kolej oraz dwa orczyki. Dojazd z Szufli zajmie Wam ok. 25 min. To niby tylko 12 km, ale droga trochę kręta. Po drodze możecie jednak zobaczyć stary, piękny most kolejowy w Łabajowie.

Kochani moje zestawienie i oceny poszczególnych miejsc są oczywiście subiektywne. Polecam pośmigać wszędzie i wyrobić własne zdanie. Ciekawa jestem Waszych opinii:)

 

 

 

 

 

 

 

blog

zobacz pozostełe wpisy

+
zobacz cały artykuł
2020-02-07

Gdzie na narty w Wiśle?

W Wiśle znajdziecie mnóstwo miejsc, by pojeździć na nartach. Trasy są zróżnicowane. Znajdziecie miejsca, gdzie można najlepiej rozpocząć przygodę z narciarstwem oraz te, gdzie dobrze będą się czuli, którzy potrafią […]

+
zobacz cały artykuł
2019-06-11

Marzenia się spełniają

Od marzenia się zaczęło…. To fakt. Miałam wielkie marzenie by więcej czasu spędzać z mężem i dziećmi. Praca na etacie była świetna (bardzo ją lubiłam) ale stawiała dużo ograniczeń. Dlatego […]

+
zobacz cały artykuł
2019-05-30

10 najciekawszych miejsc w Beskidzie Śląskim

Często poszukując atrakcji w trakcie wypoczynku idziemy utartym szlakiem, bo nie było wystarczająco czasu by poszperać głębiej. Przygotowałam dla Was małe opracowanie, które zawiera 10 najciekawszych atrakcji w Beskidach, dokładniej […]